آیا کفش زمان پیاده روی بر بدن انسان تاثیر می گذارد؟

استفاده بیشتر از کفش اسپرت دخترانه اورجینال محافظ برای جلوگیری موثر کودکان در سن مدرسه که در مناطق آندمیک زندگی می‌کنند از ابتلا به پودوکونیوز و سایر بیماری‌های استوایی نادیده گرفته شده مورد نیاز است.

مداخلات با هدف بهبود استفاده از کفش‌های محافظ باید رویکردهایی را در نظر بگیرند که ظرفیت اجتماعی اقتصادی خانواده‌ها را در جوامع بومی پودوکونیوز افزایش دهد.

اگر افراد مستعد ژنتیکی از سنین پایین کفش بپوشند و به طور مداوم این کار را انجام دهند، پودوکونیوز قابل پیشگیری است.

با این حال، عدم استفاده روتین از کفش از دوران کودکی به عنوان متغیر اصلی آسیب پذیری در برابر پودوکونیوز مشاهده شده است.

مطالعه حاضر میزان استفاده از کفش اسپرت چراغ دار محافظ و عوامل اجتماعی اقتصادی خانوادگی مرتبط با آن را در بین کودکان روستایی سن مدرسه در معرض خطر بالای بیماری ارزیابی کرد.

سرپرستان خانوار و فرزندان آنها (سن بین 9 تا 15 سال) در نظرسنجی خانوارها شرکت کردند.

تقریباً نیمی (49.5٪) از کودکان استفاده کمتر محافظی از کفش داشتند، چه با پای برهنه راه بروند یا از کفش‌های محافظ در طیف وسیعی از موقعیت‌ها استفاده کنند.

دختران، بچه‌های بزرگ‌تر، آن‌هایی که در کلاس‌های بالاتر مدرسه بودند، آن‌هایی که از خانواده‌هایی با وضعیت اجتماعی اقتصادی بالاتر بودند، و کسانی که تعداد بیشتری جفت کفش داشتند، استفاده محافظتی بیشتری از کفش اسپرت عروسکی را گزارش کردند.

استفاده از کفش‌های محافظ در میان کودکان احتمالاً با افزایش وضعیت اجتماعی اقتصادی خانواده و تعداد جفت انواع مختلف کفش‌های متعلق به کودکان افزایش می‌یابد.

برای جلوگیری از ابتلا به پودوکونیوزیس و سایر بیماری‌های استوایی نادیده گرفته شده در کودکان در سن مدرسه که در مناطق آندمیک زندگی می‌کنند، استفاده از کفش‌های محافظ بیشتر مورد نیاز است.

مداخلات با هدف تشویق مالکیت چند جفت کفش کار برق باید از رویکردهایی استفاده کند که ظرفیت اجتماعی-اقتصادی خانواده‌های مبتلا به پودوکونیوز را نیز افزایش دهد.

 • منابع:
  1. The extent of protective footwear use among school
 • تبلیغات: 
  1. مشاهده پرنده های عجیب بر روی کره ماه!
  2. فردی که توانست با روغن موتور اینترنت را شارژ کند
  3. پیر زنی که راز جوانی پوستش را فاش کرد
  4. استفاده از گوگرد باعث نبینا شدن شخصی در تهران شد!!!